תודה על הפרטים, נחזור אליכם בקרוב!

דרך עבודה של גוף, תנועה ומגע, ההורה והילד מפתחים ערוץ תקשורת חדש ומהנה, בו הילד משכלל את יכולותיו המוטוריות וההורה לומד לפתח אמון בילד ובעצמו.

בחוג בעיקר נשחק עם הילדים במשחקים מהנים, אשר יכללו הרבה מגע בין ההורה והילד, ויאפשרו לילד לפתח יכולות פיסיות חדשות כמו להתלות, לטפס ולהתגלגל.

תהליך הלמידה בסדנה הוא גם תהליך בו ההורה לומד לסמוך על עצמו בשמירה על הילד, וגם לומד לאפשר לילד להתנסות, לגלות וללמוד דברים חדשים לבדו.

שימוש באינסטינקטים ובאינטואיציה שלנו הן יכולות אשר מובנות בנו מלידה, אך אנו מאבדים אותן תוך כדי תהליך הגדילה. מבחינה מוטורית אנו מגלים שהדרכים הטובות והבריאות לנוע בחלל הן לרוב הדרכים שבהן תינוקות לומדים לעשות זאת לבדם; להתגלגל, לקום, לשבת, ליפול.

לכל ילד הסקרנות הטבעית ללמוד, והיכולת לשמור על עצמו. הוא לומד לנוע דרך התנסויות שונות, ולשמור על עצמו במהלך ההתנסויות הללו. בחוג נאפשר למגע להחליף את העיניים. המגע מספק לנו המון מידע; לגבי המיקום שלנו בחלל, המיקום שלנו ביחס לרצפה, והמיקום שלנו ביחס לילד איתו אנחנו משחקים.

קבוצה חדשה
בשכונת מונטיפיורי בת"א!!

קבוצה חדשה
בשכונת הדר יוסף בת"א!!

לבנת סמרה

מנחת החוג ליבנת סמרה

ליבנת סמרה, חוקרת מחול ותנועה כבר 15 שנה, במגוון דרכים: קונטקט אימפרוביזציה, עצירת תנועה, ריליס ועוד. ליבנת היא גם מורה לתיאטרון לילדים כ-10 שנים, ומנחת קבוצות Contakids ב-3 השנים האחרונות.

חוג הדר יוסף

לילדים בגילאים 2-5 עם אמאבא
980
  • שיעור ראשון - התנסות ללא תשלום
  • ימי חמישי 16:45-17:30 לגילאי 2-3.5
  • ימי חמישי 17:45-18:30 לגילאי 3.5-5

חוג מונטיפיורי

לילדים בגילאים 2-4 עם אמאבא
980
  • שיעור ראשון - התנסות ללא תשלום
  • ימי שני 16:45-17:30
מאור טוויג

מנחה החוג מאור טוויג

מאור טוויג, חוקר ומתנסה בתנועה ומחול: קונטקט אימפרוביזציה, ריליס ועוד. עוסק בחינוך בלתי פורמלי כ-20 שנה, מתוכן גנן בגן ילדים מזה שלוש שנים, ומנחה קבוצות ContaKids בשנתיים האחרונות.

הרעיון לסדנה המיוחדת הזו הגיע מהקשר של איתי יטוב, מייסד השיטה, עם בתו סופי:

"מאז שהיא נולדה שיחקתי איתה במשחקים פיזיים, על השטיח או על הרצפה, ולמן ההתחלה ניסיתי לאחוז אותה כמה שפחות. שאפתי להרחיב עד כמה שניתן את מרחב ההתנסות האישי שלה, ואת עצמי מיקמתי במקום שבו היא הייתה יכולה להיפגע, בשביל לשמור עליה. כל השאר היה בטווח ההתנסות הבריאה.

במקביל, התבוננתי בהורים אחרים, ובדרך בה הם מאפשרים לילדים שלהם להתנסות, וגיליתי מרחב מצומצם יותר. הבנתי שזה קשור בעיקר לפחד של הורים שהילדים יפגעו, וגם לתפיסה שהם יכולים לקדם את ההתפתחות של הילדים, אם רק יעזרו להם ללכת, לטפס, וכיוצא בזה. הסתבר לי שהורים כמעט לא נוהגים לשחק עם ילדיהם באופן חופשי, ושיש להם קושי 'להתיילד' (to be child like)."

"ילדים שהשתתפו בסדנת ContaKids התחילו בעקבותיה להיות חופשיים יותר בתנועה שלהם, לזוז עם בטחון עצמי גבוה יותר, לנסות יותר דברים חדשים ועוד. עוד מעניין, שהורים שהשתתפו בסדנה דיווחו על עצמם שהם מרגישים בטוחים יותר לאפשר לילדים לעשות את האקספרמנטים האלה." (מקור)

קהילת ContaKids הולכת ומתרחבת, ומונה כ-160 מורים שונים בכ-30 מדינות בעולם.