תודה על הפרטים! כל המידע ממש כאן למטה:

בעזרת תנועה ומגע, הורים וילדים מפתחים ערוץ תקשורת גופני כייפי! הילדים משכללים יכולות מוטוריות, וההורים לומדים לבטוח בילדים, בעצמם, ולשחרר...

החוג בנוי מסדרה של משחקים מהנים, שכוללים הרבה מגע בין ההורה והילד, ומאפשרים לילד לפתח יכולות פיזיות חדשות כמו להיתלות, לטפס ולהתגלגל.

בתהליך הלמידה לומד ההורה לסמוך על עצמו בשמירה על הילד, ולומד לאפשר לילד להתנסות, לגלות וללמוד דברים חדשים לבדו.

השימוש באינסטינקטים ובאינטואיציה מובנה בנו מלידה, אך אובד בתהליך הגדילה. מבחינה מוטורית אנו מגלים כיום שהדרך הבריאה לנוע בחלל היא לרוב זהה לאופן שבו תינוקות זזים לבדם: להתגלגל, לקום, לשבת, ליפול.

לכל ילד יש סקרנות טבעית ללמוד, ויכולת לשמור על עצמו. הוא לומד לנוע דרך התנסויות שונות, ולשמור על עצמו במהלך ההתנסויות הללו.

בחוג נאפשר למגע להחליף את העיניים בתור ספק המידע לגבי המיקום שלנו: במרחב, ביחס לרצפה, וביחס לילד שאיתו אנחנו משחקים.

תל אביב צפון
הדר יוסף

תל אביב דרום
שכונת מונטיפיורי

פתח תקווה
כפר גנים

פרדס חנה
רחוב הדקלים

הרצליה
נווה עמל

לבנת סמרה

מנחת החוג בהדר יוסף ליבנת סמרה

ליבנת סמרה, חוקרת מחול ותנועה כבר 15 שנה, במגוון דרכים: קונטקט אימפרוביזציה, עצירת תנועה, ריליס ועוד. ליבנת היא גם מורה לתיאטרון לילדים כ-10 שנים, ומנחת קבוצות Contakids ב-4 השנים האחרונות.

חוג הדר יוסף

לילדים בגילאים 2-5 עם אמאבא
1120
 • שיעור ראשון - התנסות ללא תשלום
 • ימי חמישי 16:45-17:30 לגילאי 2-3.5
 • ימי חמישי 17:45-18:30 לגילאי 3.5-5

חוג מונטיפיורי

לילדים בגילאים 2-4 עם אמאבא
1120
 • שיעור ראשון - התנסות ללא תשלום
 • ימי רביעי 16:45-17:30

מנחת החוג במונטיפיורי ורה כצמן

ורה יער (כצמן), עוסקת בחינוך בלתי פורמלי מעל 15 שנה, מנחה קבוצות לימוד חוויתי לפיתוח יצירתיות לגילאים שונים. רוקדת מגיל 8, כיום בעיקר מחול עכשווי וקונטקט אימפרוביזציה. סטודנטית ללימודי פסיכותרפיה גופנית מבוססת מיינדפולנס, ומדריכת ContaKids.

מנחת החוג בפתח תקווה לירון גלנוס

לירון נינה גלנוס, רוקדת וחוקרת את כל סגנונות המחול והתנועה כבר למעלה מ-15 שנה, מורה למחול משנת 2005. בוגרת תואר שני בעבודה סוציאלית ועובדת עם ילדים באופן פרטני וקבוצתי במסגרות שונות בעשור האחרון. כיום מטפלת בנוער בתיכון טכנולוגי, מעבירה קבוצות גוף-נפש לנערות, ומדריכה ContaKids.

חוג פתח תקווה

לילדים בגילאים 2-5 עם אמאבא
1120
 • שיעור ראשון - התנסות ללא תשלום
 • ימי ראשון 16:45-17:30 לגילאי 2-3.5
 • ימי ראשון 17:45-18:30 לגילאי 3.5-5

חוג פרדס חנה

לילדים בגילאים 2-5 עם אמאבא
1120
 • שיעור ראשון - התנסות ללא תשלום
 • ימי ראשון 16:15-17:00 לגילאי 2-3.5
 • ימי ראשון 17:15-18:00 לגילאי 3.5-5

מנחת החוג בפרדס חנה קרין אבידן

קרין אבידן, אמא לעומרי בן 3, בעלת תואר שני בטיפול בתנועה מסמינר הקיבוצים, ובוגרת המסלול המלא של בית הספר למחול "הקבוצה". מטפלת בתנועה בילדים עם קשיים רגשיים וילדים עם צרכים מיוחדים - בגנים של משרד החינוך ועמותת אלו"ט. בעלת ניסיון בעבודה קבוצתית עם הורים וילדים במסגרת מכון "שילובים" שבשרון.

מנחה החוג בהרצליה אריאל הולין

אריאל הולין, רקדן, קפואריסט בנשמה, מתעמל קרקע ומורה למתמטיקה. בשנים האחרונות מדריך חוגי קפוארה לילדים, רוקד בלהקת המחול "אדמה", מנחה סדנאות בתנועה אינטואיטיבית, ומורה ל-ContaKids.

חוג הרצליה

לילדים בגילאים 2-5 עם אמאבא
1120
 • שיעור ראשון - התנסות ללא תשלום
 • ימי חמישי 16:45-17:30 לגילאי 2-3.5
 • ימי חמישי 17:45-18:30 לגילאי 3.5-5

הרעיון לחוג המיוחד הזה הגיע מהקשר של איתי יטוב, מייסד השיטה, עם בתו סופי:

"מאז שהיא נולדה שיחקתי איתה במשחקים פיזיים, על השטיח או על הרצפה, ולמן ההתחלה ניסיתי לאחוז אותה כמה שפחות. שאפתי להרחיב עד כמה שניתן את מרחב ההתנסות האישי שלה, ואת עצמי מיקמתי במקום שבו היא הייתה יכולה להיפגע, בשביל לשמור עליה. כל השאר היה בטווח ההתנסות הבריאה.

במקביל, התבוננתי בהורים אחרים, ובדרך בה הם מאפשרים לילדים שלהם להתנסות, וגיליתי מרחב מצומצם יותר. הבנתי שזה קשור בעיקר לפחד של הורים שהילדים יפגעו, וגם לתפיסה שהם יכולים לקדם את ההתפתחות של הילדים, רק אם יעזרו להם (ללכת, לטפס, וכו'). התברר לי גם שהורים כמעט לא נוהגים לשחק עם הילדים באופן חופשי, ושיש להם קושי 'להתיילד' (to be child like)."

"ילדים שהשתתפו בסדנת ContaKids התחילו בעקבותיה להיות חופשיים יותר בתנועה שלהם, לזוז עם ביטחון עצמי גבוה יותר, לנסות יותר דברים חדשים ועוד. עוד מעניין, שהורים שהשתתפו בסדנה דיווחו על עצמם שהם מרגישים בטוחים יותר לאפשר לילדים לעשות את האקספרמנטים האלה." (מקור)

קהילת ContaKids הולכת ומתרחבת, ומונה כ-180 מורים בכ-30 מדינות בעולם.